מרקיד
סיכום מפגש מיום 8-6-2009
8/06/2009

נושא המפגש : פסטיבל כרמיאל 2009 – שיתוף פעולה במסגרת האירועים :

- תחרות המחול על שם אושרי חבר ז"ל.

- הרקדה של היושבים בכיסאות גלגלים במתחם מגרשי הטניס.

 

בהשתתפות ה"ה :

ויקטור גבאי יו"ר ארגון המרקידים , שלמה ממן המפיק האמנותי של פסטיבל כרמיאל 2009 .

מוטי בן מנחם חבר מזכירות ארגון המרקידים.

נועם חבר יוזם התחרות למחול על שם אושרי חבר ז"ל , רוני אשכנזי מפיק התחרות יענקל'ה זיו המפיק המוזיקלי של התחרות.

עדי אתירם יו"ר הוועדה אושרה בן הר  חברי הוועדה לצרכים מיוחדים.

כחלון רפי נציג היושבים על כסאות גלגלים.

 

לפיכך לובנו וסוכמו הנקודות הבאות:

בתחילת הישיבה ציין מר נועם חבר את רצונו הכן והמרגש ליצירת תשתית של שיתוף פעולה וזיקה בין הפעילות של היושבים על כסאות גלגלים ,מועדה ומיקומה ,במסגרת תכנית פסטיבל כרמיאל 2009 , לבין תחרות המחול על שם אושרי חבר ז"ל.

 

יו"ר הארגון , ויקטור גבאי, ושלמה ממן המפיק האמנותי של פסטיבל כרמיאל הדגישו את רצונם ותקוותם ששיתוף פעולה כזה יצא לפועל. ושמבחינתם הם רואים בשיתוף פעולה כגון זה שילוב של האוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים במסגרות ה"רגילות".

 

עדי אתירם יו"ר הוועדה לצרכים מיוחדים סקר את המהלכים שנעשו עד לקיומו של מפגש זה , בהם הביע את דעתו שיש לבחור באופציה של שיתוף פעולה (נשוא המפגש). אושרה בן הר חברת הוועדה לצרכים מיוחדים , הדגישה את רצונה למסגרת משותפת זו אשר תיצור מפגש נוסף בין היושבים לתחרות המחול ובין כסאות הגלגלים ולחלופין מכיוון שמדובר בהופעות תחרות המחול מן הטעם הטוב להעבירן למקומות כגון האמפיתיאטרון או האצטדיון,  הצעה זו נדחתה על ידי שלמה ממן שציין את העובדה שבטיוטת הלו"ז הנמצאת בידיו כבר מתוכננים אירועים למקומות חלופיים אלה. בנוסף לכך הביע עדי אתירם את רחשי ליבם של יתר חברי הוועדה לצרכים מיוחדים אשר מתנגדים בתוקף לשינוי המסגרת המקורית. להתנגדות זו שותפים גם נציגי היושבים על כסאות הגלגלים אשר סיכמו כוון זה במפגש אשר נערך ב 7/6/2009 באולם "אבני החושן".

 

יענקלה זיו ציין שלדעתו מסגרת משותפת שתחל בשעה 1700 אותה הציע נועם חבר זו תפגע בשני הצדדים הן ביושבים על כסאות הגלגלים והן בבאי תחרות המחול הנדונה בעיקר בשל סיבות טכניות הנובעים מהחום הכבד במועד בו יתרחש האירוע.

 

רוני אשכנזי , מפיק התחרות למחול , ציין שלאור הנאמר כאן אין הוא רואה טעם בשילוב ובשיתוף פעולה במקרה זה.

רפי כחלון , נציג היושבים על כסאות גלגלים  סקר את מכלול הקשיים הטכניים הלוגיסטיים הפיזיים והבריאותיים הכרוכים במהלך משותף בין למעלה מ 4 שעות , בנוסף לכך את העובדה שבאי פסטיבל כרמיאל יכולים לרקוד במשך 72 שעות בהם ייערך הפסטיבל , כשליושבים על כסאות גלגלים יש רק שעתיים שעליהם אנו מברכים.

 

כמו כן ציין רפי כחלון את העובדה ששילוב מסגרות משותפות בין "עומדים" ל"יושבים" הנה אבן דרך בשיקול דעתם של כל העוסקים בריקודי עם על כסאות גלגלים , שיתוף פעולה כזה הוא מבורך ורצוי – אולם במקרה זה יש להוסיפו על השעתיים בהם ירקדו היושבים על כסאות הגלגלים ולא בדרך אחרת.

נועם חבר , מסיר את הצעתו לשיתוף פעולה כשרוח הדברים הנה ניסיון בעתיד ליצור מסגרות משותפות אשר יידונו במשותף בין הנציגים אשר הגיעו למפגש זה.

 

בברכת חברים,

ערך : רפי כחלון

 

עדי אתירם – יו"ר הוועדה

עבור לתוכן העמוד