מרקיד
יו"ר השלטון המקומי עדי אלדר
הגדל

עדי אלדר. יליד 1944, עירק.

עלה לישראל עם משפחתו ב-1951. את לימודי התיכון עשה בכפר הירוק, שם גם החל את פעילותו החברתית. במקביל ללימודים שימש יו"ר ועד משק ורכז משק, והיה חניך וקומונר בתנועת הנוער מחנות העולים. ארגן גרעין לקיבוץ משגב עם בגליל העליון.

ב-1962 התגייס לצה"ל. את שירותו הצבאי עשה בנח"ל. עם שחרורו נשאר בקיבוץ, כשהוא ממלא שורה של תפקידים בתחום החינוך: רכז חינוך של חברת הנוער עד גיוסה לצה"ל, ארגון גרעיני נוער והדרכתם ויו"ר ועדת התרבות במשק. נשוי לסוניה (לבית עמר), עובדת סוציאלית, אב לשלושה. בעל תואר ראשון (B.A) מאוניברסיטת חיפה בהיסטוריה של עם ישראל והיסטוריה כללית, ומחזיק בתעודת הוראה.

ב-1973 עזב את הקיבוץ ועבר עם משפחתו לכרמיאל. שימש במשך 13 שנים מנהל המחלקה לחינוך במועצה המקומית (לימים עיר). במשך שלוש שנים, במקביל להיותו מנהל מחלקת החינוך, שימש מנהל המתנ"ס.

ב-1986 מונה ליועץ שר החינוך והתרבות והופקד על התחומים הבאים: כנסת, מפלגה, כספי האפוטרופוס הכללי בתחום החינוך והתרבות, אגף הפיתוח והבינוי, אגף התרבות, ערבים ודרוזים, החברה למתנ"סים, עיירות הפיתוח וקו העימות.

ב-1989 נבחר לראשות עיריית כרמיאל. ב-1991 נבחר לקדנציה נוספת ברוב של %82 מכלל קולות הבוחרים. בנובמבר 1998 נבחר לקדנציה שלישית לראשות העיר.

ב-1994 נבחר לתפקיד יו"ר מרכז השלטון המקומי. בינואר 1999 נבחר לקדנציה נוספת בתפקיד זה.

ב-1994 קיבל פרס קפלן על מצויינות בקליטת תושבים ועולים חדשים בכרמיאל. ב-1995 קיבל פרס על ניהול נכון של קופת העירייה, המתמידה באיזון כספי כבר 32 שנים.

ב-1996 קיבל פרס ראשון בתחרות קריה יפה בישראל יפה.

ב-1997 מונה לחבר במועצה הארצית לתכנון ובניה.

ממלא שורה של תפקידים ציבוריים: יו"ר מרכז השלטון המקומי, חבר מרכז מפלגת העבודה מ-1979, חבר לישכת מפלגת העבודה, חבר במועצת המנהלים של חברת עמיגור, חבר דירקטוריון מפעל הפיס, יו"ר הנהלת הכפר הירוק וחבר הנהלה בנאות קדומים.

ועדות ציבוריות בהן היה חבר: ועדה לבדיקת ההימורים בראשות השופט (בדימוס) בנימין כהן, הוועדה לבדיקת בתי המשפט העירוניים בראשות שופט בית המשפט העליון פרופ' יצחק זמיר, חבר במועצה הציבורית של יד בן-צבי, יו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט, חבר בוועדה לאיחוד רשויות מקומיות בראשותו של פרופ' חיים בן-שחר וחבר ההנהלה המצומצמת של ארגון מרכזי השלטון המקומי בעולם.

תפקידים ציבוריים: יו"ר מרכז השלטון המקומי, חבר מרכז המפלגה מ-1979, חבר לשכת מפלגת העבודה, חבר במועצת המנהלים של עמיגור, חבר דירקטוריון מפעל הפיס, יו"ר הנהלת הכפר הירוק, חבר הנהלת נאות קדומים, חבר בוועדת שרים לערי פיתוח בראשות שר החוץ דוד לוי, חבר בוועדה ציבורית מחשב לכל ילד עפ"י מינוי של ראש הממשלה, חבר במועצה הלאומית לצמצום הפערים בחברה ולמלחמה בעוני, חבר בועדות ציבוריות, חבר במועצה הציבורית של יד יצחק בן צבי, חבר במועצה הלאומית לאיכות הסביבה.

 

חברות באיגודים/מוסדות

חבר דירקטוריון מפעל הפיס
חבר ההנהלה של ארגון מרכזי השלטון המקומי בעולם
חבר במועצת המנהלים של "עמיגור"
חבר במועצה הלאומית לאיכות הסביבה
חבר בוועדה לצדק סביבתי
חבר במועצה הציבורית של המכון למחקר ופיתוח מוסדות חינוך ורווחה
חבר במועצת החברה להגנת הטבע
חבר במועצה המייעצת של הקרן לידידות, ישראל USA, IFCJ
סגן נשיא LACDE – האירגון העולמי של הרשויות המקומיות לטיפול באסונות ומקרי חירום 2002-2004
חבר בחבר הנאמנים של מכללת אורט בראודה
חבר הנהלת "נאות קדומים"
יו"ר הנהלת הכפר הירוק

עבור לתוכן העמוד