מרקיד
אלי (אלימלך) שטמר ז"ל *
הגדל

אלי (אלימלך) שטמר

     נולד בחיפה, בשכונת הדר, ב-28 לנובמבר 1943, להוריו חיה ואהרן לצד אחיו הגדול אפי נצר. כבר בגיל 8 התחיל לרקוד ריקודי עם ומאז הפך נושא זה לחלק עיקרי מחייו.

     בגיל 18 החל להדריך ריקודי עם במועדוני נוער שונים אך לא עסק בזאת זמן רב מאחר והוריו חלו והוא טיפל בהם ורק בשלב מאוחר יותר בחייו החל להדריך ולהרקיד בהיקף נרחב ומשמעותי יותר.

  לאלי היו חוגי ריקודי עם ברחבי הצפון כשהעיקריים ביניהם בעיר חיפה במקומות שונים - ביניהם היכל הספורט בחיפה, בי"ס לאו-באק, בי"ס אילנות, בי"ס אינשטיין, בי"ס זכרון יוסף, ספורטן חיפה, חוף דדו בחיפה, בית העובד של חברת החשמל בנשר ומחנה דוד בחיפה.

מתוך פועלו של שטמר בתחום ריקודי העם והמחול:

הקים את ביה"ס הרוקד בחיפה - מוסד שפועל עד היום באחריות עיריית חיפה. ייסד את ההרקדות הציבוריות בחוף דדו בחיפה, היה ממקימי להקת "כרמל" - להקת מחול שפעלה שנים רבות בחיפה. הקים אולפן למדריכים צעירים (מד"צים) לריקודי עם, שמטרתו הייתה להכשיר נוער להדרכת ריקודי עם והדריך את להקת הרקדנים של איל"ן אתם נסע למינכן שם זכו במקום ראשון בתחרות ריקודי נכים (כסאות גלגלים).

     אלי היה ידוע באהבתו לריקודים הנוסטלגיים, בשאיפתו להנחילם לתלמידיו הרוקדים בדייקנות, במסירות וביכולת לימוד והדרכה ללא ליאות.

     בשנת 2002 אובחנה אצל אלי סכרת ולה סיבוכים שונים, דבר שהוביל לאשפוזים וטיפולים שונים שבמהלכם לא ויתר על ההרקדות וגם כשלא הגיע להרקדות שלח מסרים והתעניין ברוקדים.

ב-3 לאפריל 2008 נפטר אלי שטמר (64) באופן בלתי צפוי והשאיר אחריו שני בנים ודורות רבים של רוקדים.

אין ספק שאלי השאיר אחריו חותם רב משמעות שייזכר לעולם.

עבור לתוכן העמוד